
Skippings: Dynamische loopscholingsoefening in het zwembad
Doe de A-skip, een dynamische loopscholingsoefening die vaak wordt opgenomen in de warming-up. Deze oefening is ontworpen om de coördinatie tussen het boven- en onderlichaam te verbeteren, wat gunstig is voor het hardlopen en aquarunning. Zowel bij hardlopen als bij aquarunning wordt de armbeweging gekoppeld aan de beenbeweging, waarbij je afwisselend 3 keer het linkerbeen met de rechterarm en 3 keer het rechterbeen met de linkerarm beweegt. Hierdoor verbeter je niet alleen je techniek, maar bij aquarunning ook je positie in het water door het verminderen van overmatig scheppen met je handen.
In het begin kan het moeilijk zijn om de juiste stuwing uit deze beweging te halen. Daarom wordt aangeraden om deze oefening af te wisselen met stukjes rennen, waarbij je de focus houdt op het behouden van de juiste positie en coördinatie. Je kunt hiermee variëren door de A-Skip 3 x links en rechts uit te voeren en daarna 15 tellen te rennen in het zwembad. Daarna begin je weer met de A-Skip.
Waar moet je op letten bij deze oefening?
Naast dat je bij de A-skip je arm kruislings koppelt aan je been is het belangrijk om erop te letten dat je je voet zoveel mogelijk naast de andere voet plaatst. Hierdoor is het gemakkelijker om je lichaam op te strekken. Probeer te denken dat je hoofd een ballon is. Daardoor wordt het gemakkelijker om je lichaam zo lang mogelijk te maken. Wat ook belangrijk is om op te letten is dat je je heup strekt. Het hele lichaam van je kruin tot aan de puntjes van je tenen moet zich verlengen. Dit bereik je nooit als je heup niet gestrekt is.