
🌊🔥Blijf actief in de zomervakantie!
Zomervakantie 2025 biedt dé kans om actief te blijven met aquarunningtrainingen in de buitenbaden in regio Nijmegen. Maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur op 7, 21, 28 juli, 4, 11 augustus, zijn er trainingen in het buitenbad van Sportfondsenbad Nijmegen West, gelegen aan de Planetenstraat 65.
Dinsdagavond van 19.00-20.00 op 8 en 22 juli en 5 en 12 augustus, zijn er trainingen in het Sportfondsen Goffertbad. Deze aquarunningtrainingen zijn ideaal om af te koelen na een warme dag of als aanvulling op je hardlooptrainingen. Geschikt voor elk niveau: beginners, gevorderden en vergevorderden kunnen terecht in het gehele buitenbad.
Omdat de receptie om 19.00 sluit is het verzoek om uiterlijk 18.45 aanwezig te zijn, zodat de receptionist het werk op tijd kan beëindigen.
💶 Kosten
De kosten van aquarunning in de buitenbaden van Sportfondsen Nijmegen.
Losse les €11 euro
12 baden aquasportkaart €110 euro
Of je gebruikt je bestane Aqua ClubCard
📬 Interesse? Meld je aan!
Stuur bij voorkeur een mail naar Henriette op info@aquarunning.nl met de data waarop je aanwezig wilt zijn.
👉 Je aanmelding helpt ons enorm bij de voorbereiding.

Wat is aquarunning?
Bij aquarunning werk je aan je hardlooptechniek, corestabiliteit en conditieopbouw voor het hardlopen, terwijl je met een wetbelt om in een baan in het zwembad loopvormen en intervaltraining doet. Je doet dus een hardlooptraining als op de atletiekbaan in het zwembad. De wetbelt zorgt ervoor dat jij een verticale positie in het water hebt en dat je hoofd boven water blijft. Aquarunning is low-impact en doe je zonder muziek. Je traint met een groep in een baan in een van de buitenbaden van Sportfondsen Nijmegen.
Voor wie is aquarunning geschikt?
De trainingen in het buitenbad kunnen worden gevolgd door sporters die revalideren, door hardlopers die hun trainingsvolume willen vergroten zonder de schokbelasting van het hardlopen, door deelnemers die hun lichamelijke conditie willen verbeteren of aan hun core willen werken, door hardlopers en aquarunners die intensief willen bewegen en door deelnemers die het leuk vinden om iets nieuws te leren of die een activiteit zoeken om de zomervakantie te overbruggen. Je traint in een baan op je eigen niveau. In een uur aquarunning verbrand je ongeveer 600 Calorieën.
📍Locatie:
Sportfondsenbad Nijmegen-West, Planetenstraat 65, 6543 VW Nijmegen. De trainingen vinden plaats in het 25 meter buitenbad.
Sportfondsen Goffertbad, Goffertweg 22, 6532 AA Nijmegen. De trainingen vinden plaats in het 50 meter buitenbad.
Watertemperatuur buitenbaden Sportfondsen Nijmegen
De watertemperatuur is ongeveer 21 graden, maar dit is bij buitenbaden natuurlijk afhankelijk van de weersomstandigheden.
Wetbelt voor aquarunning:
Tijdens de trainingen in de buitenbaden van Sportfondsen Nijmegen kun je een wetbelt lenen.
Vereisten voor deelnemers:
Vanwege de diepte van het water is het verplicht om minimaal een zwemdiploma A of een gelijkwaardig zwemniveau te hebben.
Tabel met alle buitenbadtrainingen
Datum | Dag | Tijd | Locatie | Adres |
7 juli | Maandag | 19.00-20.00 | Sportfondsenbad Nijmegen West (buitenbad) | Planetenstraat 65, Nijmegen |
8 juli | Dinsdag | 19.00-20.00 | Sportfondsen Goffertbad | Goffertweg 22, Nijmegen |
21 juli | Maandag | 19.00-20.00 | Sportfondsenbad Nijmegen West (buitenbad) | Planetenstraat 65, Nijmegen |
22 juli | Dinsdag | 19.00-20.00 | Sportfondsen Goffertbad | Goffertweg 22, Nijmegen |
28 juli | Maandag | 19.00-20.00 | Sportfondsenbad Nijmegen West (buitenbad) | Planetenstraat 65, Nijmegen |
4 augustus | Maandag | 19.00-20.00 | Sportfondsen Goffertbad | Goffertweg 22, Nijmegen |
5 augustus | Dinsdag | 19.00-20.00 | Sportfondsenbad Nijmegen West (buitenbad) | Planetenstraat 65, Nijmegen |
11 augustus | Maandag | 19.00-20.00 | Sportfondsen Goffertbad | Goffertweg 22, Nijmegen |
12 augustus | Dinsdag | 19.00-20.00 | Sportfondsenbad Nijmegen West (buitenbad) | Planetenstraat 65, Nijmegen |